HATUNDEREDEN DUMANLIDAĞ’A ÇIKTIK

20 Şubat 2022 tarihinde planlı faaliyetlerimizden Hatundere-Dumanlıdağ yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Baharın kapımızı çaldığı şu günlerde neşe içinde doğada güldük, eğlendik, dolu dolu sporumuzu yaptık. Bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini BİR SEFERDE gördük.

Sabah saat 08:30’da İzmir’in Menemen ilçesine bağlı Hatundere köyüne geldikten sonra köy kahvesinde simit, peynir, zeytin eşliğinde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra köyün kuzeyinden 1080 rakımlı Dumanlıdağ sırtlarına doğru vadilerden yükselmeye başladık. Saat 12:00 civarında dağın üst kuzey yamaçlarındaki ÇAL GÖLÜ mevkiisine ulaştıktan sonra buradan 1080 rakımlı zirveye doğru üst sırt hattından Rüzgar Güllerinin yanından geçerek ulaştık. Burada seremoni yaptıktan sonra SODALI GÖL’e inerek tarihi kuyuların yanından geçerek bu kez dağın güneybatı sırtlarından Hatundere köyüne doğru dönüşe geçtik. Yolumuzun üstündeki güzel çeşmelerin birinin kıyısında öğle yemeği yedikten sonra Hatundere köyüne doğru dönüşe geçtik. Saat 18:30 civarı köye ulaştığımızda toplam 19 km yol yürüyüp 1150 metre irtifa yükselmiş olduk.

Gösterdikleri performans nedeniyle faaliyete katılan tüm arkadaşlarımızı kutlarız.

Gerçekleştirilen bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159221686439652 linkinden ulaşabilirsiniz.

Faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/hatundere-dumanlidag-anemon-trekking-95839575 adresinden ulaşabilirsiniz.

Anemon Trekking Whatsapp Duyuru Gurubuna üye olarak bundan sonraki etkinliklerimizden haberdar olmak için https://chat.whatsapp.com/EstLmUsfztaBqgDSmO8fPZ linkinden abone olabilirsiniz.

yavuz

2014 yılından beri Anemon Trekking Spor Kulübünün faaliyetlerini organize ediyorum. Rota çizip dağlarda yürüyorum. Dağcılık ve doğa sporlarına merakınız varsa faaliyetlerimize katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın