ARŞİVLER

Arşiv İçeriği

Aylık arşiv 27 Mart 2023

ÖDEMİŞ BOZDAĞ’I ZİYARET ETTİK


Ödemiş/Bozdağ Zirve

26 Mart 2023 Pazar günü İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ Kasabasından başlayarak 2159 rakımlı Bozdağ Teleferik tepesine güneybatı klasik rotasından güzel ve açık bir havada keyifli bir tırmanış yaparak zirveye ulaştık. Güneşin tadını çıkardık. Faaliyetimize katılan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ SPİL DAĞI ZİRVESİNDE ANDIK

9 Mart 2023 tarihinde Çanakkale Şehitlerini Anmak maksadıyla 60 rakımlı Alaybey Şehitliği önünden başlayarak saat 07:30’da Spil Dağına tırmanmaya başladık. 700 rakımlı Armut Suyu mevkiine geldikten sonra Klasik Kuzey sırt hattını pas geçerek İsmet Ülkeli kulübesi, Oduncu Yolu Düzdağar Çeşmesi, Çaybaşı Kanyonu, Merdivencik mevkiinden geçerek Geyik Pınarı Çeşmesine tırmandık. Geyik Pınarı Çeşmesinden Spil Önduvar Terasına ulaştığımızda saat 13:00’de 1500 metre irtifa yükselerek 13.5 km mesafe kaydederek parkuru tamamladık. Çanakkale Şehitleri için seremoni yaptıktan sonra Manisa’ya bir araçla dönerek faaliyetimizi tamamladık. Faaliyetimize katılan herkese teşekkür ederiz. Dağcılık faaliyetlerimize katılmak için anemontrekking.com sitemizi takip edebilirsiniz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Gerçekleştirilen faaliyetin parkur kaydına https://tr.wikiloc.com/gezi-yuruyus-rotalari/alaybey-armutsuyu-oduncuyolu-geyikpinari-onduvar-anemon-trekking-128770755 adresinden ulaşabilirsiniz.