ARŞİVLER

Arşiv İçeriği

Aylık arşiv 15 Kasım 2021

KOZAK YAYLASINDAN AKRAPOLE SUYUN TARİHİNE YOLCULUK

KOZAK YAYLASINDAN AKRAPOLE SUYUN TARİHİNE YOLCULUK YAPTIK14 Kasım 2021 tarihinde Kozak Yaylasından başlayarak planlanan rotadan tarihi SU KEMERLERİNİ takip ederek AKRAPOL’e tırmandık. Daha sonra AKRAPOL KALESİNİ gezdikten sonra TEEFERİK ile Bergama şehir merkezine indik. Bergama şehir merkezinde KIZILAVLU ve diğer tarihi mekanları gezdikten sonra 14 km’lik parkurumuzu tamamlayarak faaliyetimizi sonlandırdık. Faaliyetimize Kozak Yaylasında bir yayla evinden başlayarak bizimle birlikte 14 km yürüyen MİNİK KEDİ’de faaliyetimizin MASKOTU ve FENOMENİ oldu. TARİHİ Pankartımız ile bizlere güzel pozlar verdi 🙂 Tarihi SU KEMERLERİNE kolay bir şekilde tırmanıp inerek bizleri güldürdü.Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK… adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetimizin rotası https://tr.wikiloc.com/gezi-yuruyus-rotalari/bergama-su-yolu-anemon-trekking-88875190 adresindedir.

BAYRAĞIMIZI BAL KAYASINA ASTIK, SPİL DAĞINA YENİ BİR TEKNİK TIRMANIŞ PARKURU KAZANDIRDIK

7 Kasım 2021 sabah saat 08:0’de İzmir’den faaliyetimize katılan 5 kişi ve Manisa’dan 5 kişi toplam 10 kişilik ekibimiz ile Manisa Şehir Hastanesi önünden başalayarak Kırtık Mezarlığı arkasındaki Kırtık Tepesine doğru tırmanmaya başladık. Daha sonra doğuya doğru Çukurçeşme kayalıklarından KOMANDO ÇEŞMESİNE yükseldik. Rakım 520’de bulunan çeşmede kahvaltı molası verdikten sonra Bal Kayasına doğru Kaya diplerinden yan geçiş yaparak dikkatli bir şekilde yükselmeye başladık. Saat 11:50’de 818 rakımlı BAL KAYASI KULESİNE tırmanmayı başardık. Burada seremoni yapıp, öğle yemeklerimizi yedikten sonra Çöplük Vadisi üstündeki DOMUZ Deresinden inişe geçerek saat 16:40’ta faaliyeti sonladırdık ve evlerimize dönüşe geçtik. Spil Dağına ve Bal Kayasına yeni bir teknik tırmanış rotası kazandıran katılımcı tüm arkadaşlara ve rehberliğimizi yapan Ihsan Ermin ve Can ERMİN kardeşlerimize çok çok teşekkür ederiz.

Bu faaliyetin albüm hikayesine bu linkten ulaşabilirsiniz. Faaliyetin parkur kaydına bu linkten ulaşabilirsiniz.

BUGÜN TÜRKMEN ŞELALESİNDE DÖKTAŞ GRUP’U DOĞA İLE BULUŞTURDUK

Manisa Organize Sanayii Bölgesinde hizmet veren DÖKTAŞ GRUP personelini DOĞA ile buluşturduk. 6 Kasım 2021 saat 09:00’da Manisa’dan yola çıkarak OBASYA’da kahvaltı yaptıktan sonra OBASYA evlerini ve kıl çadırları gezdik. Daha sonra araçlarımıza binerek Türkmen köyüne ulaştık. Türkmen köyünden Şelaleler bölgesine 3 km yürüyüş yaptıktan sonra ilk önce küçük şelalede, daha sonra büyük şelalede fotoğraflar çekildik. Şelalelerde yarım saat mola verdikten sonra planlanan rotadan şelalelerin üstündeki dere yatağına patikalardan çıktık. Burada da 15 dakika mola verdikten sonra farklı bir rotadan Türkmen köyüne doğru ilerledik. Araçlarımıza binerek tekrar OBASYA’ya gelerek burada bizler için hazırlanmış olan öğle yemeklerimizi ve KEYİF çaylarımızı içerek doğada güzel bir gün geçirmenin MUTLULUĞU ile evlerimize geri döndük. Sizlerde DÖKTAŞ GRUP gibi çalışanlarınızı mutlu etmek istiyorsanız 0 850 303 91 11 nolu WHATSAP hattından bize ulaşabilir veya http://anemontrekking.com sayfamızdan faaliyetlerimizi inceleyebilirsiniz. ANEMON TREKKİNG ile kalın, MUTLU KALIN 🙂