ARŞİVLER

Arşiv İçeriği

Aylık arşiv 29 Ekim 2021

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI SPİL ÖNDUVAR TIRMANARAK KUTLADIK

29 Ekim 2021 sabah saat 08:15’de 550 rakımlı Karakaya Teraslarından başlayarak Armutsuyu, Spil Önduvar Klasik rotadan 1430 rakımlı Spil Önduvar Bayrak Tepeye 3.5 saatte 800 küsur metre irtifa kaydederek ulaştık ve Cumhuriyetimizin 98. Yıl Dönümünü zirvede kutladık. Daha sonra yarım saatlik yemek ve dinlenme molası sonrası Atalanı, Geyikpınarı, Çaybaşı Kanyonu, Oduncuyolu üzerinden Karakaya Teraslarına ulaşarak CUMHURİYET Tırmanışını sonlandırdık.

Bu faaliyetin albüm hikayesine bu linkten erişebilirsiniz.

Çivril Akdağ Kocayayla Kampı ve Zirve Tırmanışı

16 Ekim 2021 tarihinde Afyon’un Sandıklı ilçesi sınırlarındaki Akdağ Tabiat parkı içindeki Kocayayla’da kamp kurduk.

17 Ekim 2021 tarihinde Avcıbeli Çeşmesi mevkiinden Denizli’nin Çivril ilçesi sınırlarında bulunan 2450 rakımlı Akdağ zirvesine tırmandık.

Çivril Akdağ Zirve 2450
Rakım 2030
Rakım 2150

Bu faaliyetin tüm detaylarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

TÜRKMEN ŞELALELERİNDE GÜZEL VAKİT GEÇİRDİK

10 Ekim 2021 tarihinde Yunt Dağı Türkmen Şelalelerini kapsayan kültür turu düzenledik. Sabah saat 08:00’de Manisa’dan yola çıkarak ilk önce Yunt Dağı Ortaköy Yunuspark’ta yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarla kahvaltı yaptık. Daha sonra 3 km ileride ki OBASYA Türkmen Evlerini gezdik. Obasya’dan sonra Türkmen köyün aşağısında bulunan Türkmen Şelalelerine geldik. İlk önce küçük Türkmen Şelalesini gezdik. Daha sonra patikalardan tırmanarak Büyük Türkmen Şelalesine çıktık. Büyük Türkmen Şelalesinde fotoğraflar çekilip vakit geçirdikten sonra patikalardan Şelalelerin en üstündeki düzlük alana çıktık. Burada dere kıyısından manzaralar izledikten sonra tekrar inişe geçip Türkmen köyüne kadar 3 km trekking yürüyüşü yaparak güzel günümüzü sonladırdık. Yunt Dağı Büyük Sümbüller köyünde keyif çaylarımızı içerek evlerimize mutlu bir şekilde döndük. Sizlerde Anemon Trekking faaliyetlerine katılarak mutlu olabilirsiniz. Faaliyetlerimize bekliyoruz.

Anemon Trekking Whatsap Duyuru Gurubuna üye olarak bundan sonraki etkinliklerimizden haberdar olmak için

WHATSAP İÇİN https://chat.whatsapp.com/EstLmUsfztaBqgDSmO8fPZ

TELEGRAM İÇİN https://t.me/anemontrekking

Dünya Yürüyüş Gününde Spil Dağındaydık

3 Ekim 2021 Pazar günü sabah 08:00’de Karaköy Kırmızı Köprüden yürüyüşe başladık. Haydar Deresi kıyısından Sivrice Tepesine tırmandık. Sivrice Tepesinde 3 Ekim Dünya Yürüyüş Gününü kutladıktan sonra Sultan Yaylasına doğru yükseldik. Sultan Çeşmesinde küçük bir mola verdikten sonra Turgutalp Deve Dengi Çeşmesine doğru yükseldik. Burada küçük bir mola verdikten sonra Karlık Dağı kuzey eteklerindeki kayalıkların altından geçerek Direkli Yaylasına ulaştık. Direkli Çeşmesinde öğle molası verdikten sonra Çaybaşı Kanyonuna indik. Çaybaşı Kanyonundan Oduncu yoluna girerek ilerledik. Oduncu Yolundan çıktıktan sonra Manisa Kalesine doğru indik. Manisa Kalesinin doğusundan Tarzan Kulübesine indik. Tarzan Kulübesinden Manisa Ulu Camiye inerek faaliyetimizi tamamladık. Toplamda 18 km yürüyüp 1100 metre irtifa yükseldik. Katılımcı arkadaşlarımıza performansları nedeniyle teşekkür ederiz.