ARŞİVLER

Arşiv İçeriği

Aylık arşiv 22 Haziran 2021

SANDRASTA BULUŞUYORUZ (10.07.2021)

SANDRASTA BULUŞUYORUZ
TOPRAĞIMIZI, SUYUMUZU, YAŞAMI KORUMAK İÇİN SANDRAS’TA BULUŞUYORUZ!

10 Temmuz’da Sandras Dağı, Gökçeova göletinde buluşacağız, tanışacağız, konuşacağız, yürüyeceğiz. Herkes çıkınındaki yeteneği ve duygusu ile kadim geçmişin izlerini taşıyan bu coğrafyada geniş alanda, uygun mesafelerde olacak. “Çok isek ve var isek bu dağlar güvende” demeye gelecek. “Doğadan çaldığımız yeter! Doğa için çalalım” diyenler müzikleri ile gönüllerimizi fethedecek. Tuvalini alan resmine başlayacak. Yürüyüş, bisiklet, dağcılık, fotoğraf grup, kulüp ve dernekleri için de güzel bir buluşma olacak. Sandras sizin desteğinizle nefes almaya devam edecek. Sen yoksan bir eksiğiz. Ne farkeder deme! Farkı yaratan, fark yaratmaya inananların çoğalması olacak. Gelin birlik olalım! Çiçek baba bizi bekler. Formu doldurarak sizlerin fikirlerinin de buluşmayı renklendirmesini sağlayabilirsiniz.

Form linki: https://forms.gle/wmb8tavW87rgtPrs9

ÖDEMİŞ BOZDAĞ’IN BİLİNMEYEN AMA EN YÜKSEK NOKTASI OLAN SAYGI TEPEYE (2166M) ÇIKTIK

19 Haziran 2021 tarihinde sabah saat 05:30’da Manisa’dan yola çıktık. Sart Köy Kahvelerinde kahvaltı yaptıktan sonra saat 07:20’de Bozdağ Kayak Merkezine giden yolun Ayrıca Dağı kavşağına ulaştık ve son hazırlıklarımızı yapıp planlanan rotadan BOZDAĞ ZİRVE TURU faaliyetimize başladık. Saat 09:00’da Yavuz ALNIAK ve Rüştü KEYİF’in 7 Şubat tarihinde kaza geçirdiği AÇÖLDÜREN Deresine ulaştık. Burada kazazede dağcıların kayıp eşyalarını aramak için 15 dakika vakit geçirdikten sonra AÇ ÖLDÜREN ÇARŞAĞINDAN kılçık sırtına doğru yükseldik. Kılçık sırt hizasından yükselerek 2159 rakımlı Telesiyej tepesine ulaştık. Burada 15 dakikalık ufak bir mola verdikten sonra Bozdağ’ın asıl en yüksek noktası SAYGI TEPE’ye doğru sırt hattından ilerlemeye başladık. Saat 11:50’de SAYGI TEPEYE geldik ve GPS cihazımız tepenin yüksekliğini 2166 Metre olarak ölçtü. Burada seremoni yaptıktan sonra Bozdağ’ın doğu eteklerine doğru inişe geçerek ilerlemeye başladık. Bozdağ’ın kuzey orta eteklerinden Yaylaya inerek oradan Ayrıca Dağı eteğindeki başlangıç noktasına gelerek faaliyetimizi tamamladık.

Etkinliğin Bütün fotoğraflarına https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK… linkinden ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/…/bozdag-zirve-turu-anemon… adresinden erişebilirsiniz.

Faaliyetlerimizden haberdar olmak ve katılmak için https://chat.whatsapp.com/EstLmUsfztaBqgDSmO8fPZ adresinden Whatsap Duyuru Gurubuna üye olabilirsiniz.

Çaybaşı Kanyonu Boru Yolu

12 Haziran 2021 tarihinde sabah saat 07:30’da Niobe Ağlayan Kayadan başlayarak Manisa Spil Dağı Çaybaşı Kanyonuna girdik. Boru yolunu takip ederek kanyon içinde yükselmeye başladık. Kanyon içinde 1.5 km ilerledikten sonra saat 09:30’da GİZLİ ŞELALE’ye ulaşmayı başardık. Burada pankartımızı açıp seremoni yaptıktan sonra kanyon içinden çıkarak Oduncu Yolu civarında yukardan tekrar Çaybaşı Kanyonu içine girdik. Kanyonun belirli bir noktasında öğle molası verdikten sonra tekrar kanyon içinden çıkarak Spil Milli Parkı asfalt yolundan seyir tepesine geldik. Seyir Tepesinde verdiğimiz küçük bir moladan sonra Haydar Deresi Vadisinden Sivrice Tepesine indik. Burada biraz mola verip Manisa manzarası izledikten sonra Manisa Şehir Merkezine inerek faaliyeti sonlandırdık.

Etkinliğin Bütün fotoğraflarına https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10158756839149652 linkinden ulaşabilirsiniz.

Etkinliğin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/caybasi-kanyonu-gizli-selale-boru-yolu-sivrice-tepesi-anemon-trekking-75641895 adresinden erişebilirsiniz.

Faaliyetlerimizden haberdar olmak ve katılmak için https://chat.whatsapp.com/EstLmUsfztaBqgDSmO8fPZ adresinden Whatsap Duyuru Gurubuna üye olabilirsiniz.