ARŞİVLER

Arşiv İçeriği

Aylık arşiv 19 Mayıs 2023

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs 2023 Cuma günü saat 07:40’da Manisa Cumhuriyet Meydanında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için Anemon Trekking Spor Kulübü Sporcuları buluştu. Burada fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra araçla, Spil Dağı Milli Park yolu üzerinde 380 rakımlı Spil Tarzan Kafeye kadar gidildi. Son hazırlıklar yapıldıktan sonra Karakaya Terasları, Armutsuyu Çeşmesi istikametinden Spil Önduvar Klasik Rota Kaya Etabına girildi. Saat 12:00 civarında Spil Önduvar Zirveye ulaşıldı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için Bayrağımızı ve Atatürk posterlerini açtıktan sonra öğle yemeği yedik. Öğle yemeği yedikten sonra Atalanı mevkiisine indik. Burada küçük bir mola sonrası Geyik Pınarı Çeşmesi üstünden Merdivencik mevkiine indik. Merdivencik mevkiinden Çaybaşı kanyonuna inerek oradan DÜzdağar Çeşmesine ulaştık. DÜzdağar Çeşmesinde küçük bir mola verdikten sonra Oduncu Yoluna girdik. Oduncu Yolu içerisinden İsmet Ülkeli Kulübesine doğru yöneldik. İsmet Ülkeli Kulübesine ulaştıktan sonra İrfanamca Çeşmesine indik. İrfanamca Çeşmesinden Spil Milli Park yolundan başlangıç noktamız Spil Tarzan Kafeye geldikten sonra faaliyetimizi sonlandırdık. Toplam 16,5 km yürüyerek 1200 metre irtifa yükseldik. Daha sonra araçla Manisa Karaköy semtine indikten sonra son çaylarımızı içerek dağıldık. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Yeni bir anemontrekking.com etkinliğinde görüşmek dileğiyle

Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160123636179652 linkinden ulaşabilirsiniz.

GÜNEY ŞELALESİ&BULDAN YAYLA GÖLÜ KAMPLI FAALİYETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

6 Mayıs 2023 sabah saat 07:30’da katılımcılarımız ile Manisa’dan yola çıkarak ilk önce Salihli’nin Sart köyüne geldik. Sart köyünde kahvaltı yaptıktan sonra Sart Harabelerinde dolaşarak Salihli’nin Kurşunlu Şelalesine doğru yola çıktık. Kurşunlu Şelalesinde yarım saat mola verdikten sonra Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Cindere Barajına dökülen Güney Şelalesine doğru yola çıktık. Güney Şelalesinin etrafında 3 km dolaştıktan sonra öğle yemeğimizi yiyerek Denizli’nin Buldan ilçesine geldik. Buldan ilçesinde kamp alışverişi yaptıktan sonra ilçenin 8 km uzağında 1200 rakımdaki Buldan Yayla Gölünde kampımızı kurduk.

7 Mayıs 2023 sabah saat 07:00’de sabah kahvaltımızı yapıp kampımızı topladıktan sonra planlanan rotadan Buldan Yayla Gölü etrafındaki tepelere doğru 10 km’lik bir doğa yürüyüşü yaptık. Bölgedeki ormanların içinde bulduğumuz Kuzugöbeği Mantarlarından topladık. Faaliyetimiz bittikten sonra Buldan ilçesine doğru yola çıktık. Buldan’da son çaylarımızı içtikten sonra dönüşe geçtik.

2 gün bir gece süren bu güzel faaliyetimizde ülkemizin farklı köşelerinde güzellikleri görmenin, yeni anılar biriktirmenin mutluluğunu yaşadık.

Faaliyetimize katılan arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Anemon Trekking etkinliklerini takip etmek ve katılmak için anemontrekking.com sitemize göz atabilirsiniz. Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160101534624652 adresinden ulaşabilirsiniz.

2023 YILININ İLK LALELERİNİ FOTOĞRAFLADIK

Manisa Lalesi Kültür Yürüyüşü için 30 Nisan 2023 Pazar günü saat 08:00’de Sultan Yaylasından başlayarak Direkli Yaylası istikametinden Karlık Dağına tırmandık. Oradan At Gölüne inerek rota boyunca birbirinden güzel bu yılın ilk açan Manisa Lalelerini fotoğrafladıktan sonra Turgutalp Yaylasına inerek 15 km mesafe kaydettik.