EŞELER DAĞI KAMPI SONA ERDİ

EŞELER DAĞI KAMPI SONA ERDİ

1 Haziran 2024 Cumartesi sabah saat 05:00’de Manisa’dan yola çıktık. Denizli’den bir katılımcı daha alarak üç kişi Denizli-Burdur ile sınırları arasında uzanan EŞELER DAĞINA doğru yol almaya başladık. Yol üzerinde ilk önce Beylerli köyü Barajına uğradık.

Yeşil tonlu güzel gölü gördükten sonra Doğanbaba köyünden Salda Gölüne indik.

Salda Gölünü boydan boya gezdikten sonra Yeşilova köyünde çay ve yemek molası verdik. Daha sonra Salda Kayak Merkezine geçtik. Kayak Merkezini biraz gezdikten sonra Eşeler Dağı 2080 rakımlı Tınaztepe zirvesine doğru yürüyüşe geçtik.

Yaklaşık üç kilometre yürüyüp 200 metre irtifa yükseldikten sonra zirveden muhteşem Salda Gölü manzarasını izledik. Tınaztepe zirvesinin batı sırtından indikten sonra Eşeler Yaylasına geçtik. Eşeler Yaylasında taze taze ÇİMEN MANTARLARI topladıktan sonra iki kilometre ileride kampımızı kurduk.

2 Haziran 2024 Pazar sabah saat 07:00’de kampı topladıktan sonra planlanan rotadan Eşeler Dağı 2280 rakımlı Aydoğdu Zirvesine doğru tırmanışa başladık.

Dağın zirvesine ulaştıktan sonra seremoni yapıp dağın kuzey sırtından Aktaş Yaylasına indik.

Aktaş Yaylasında öğle molası sonrası 2100 rakımlı Aktaş Zirvesine çıktık.

Aktaş zirvesinden Eşeler Çayına doğru doğu sırtından inişe geçtik. Saat 17:00’de faaliyetimizi sonlandırarak Eşeler Dağının Denizli tarafındaki Yazır-Dodurga Yaylalarına doğru araçla yola çıktık. Yazır köyünde faaliyeti bitirip köy kahvesinde keyif çaylarımızı yudumlayarak dönüşe geçtik.

İki günde üç zirve yapan ve uyumlu bir kamp ortamı yaratan katılımcılarımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Bölgeyi bizlere anlatan değerli bilgilerini aktaran Denizli’den Osman Ünlü hocamıza teşekkür ediyoruz. Nice nice güzel faaliyetlerde görüşmek dileğiyle anemontrekking.com etkinliklerini takip etmeyi ve bize katılmayı unutmayın.

Gerçekleştirilen faaliyetlerin GPS parkur kayıtları https://www.wikiloc.com/hiking-trails/eseler-dagi-tinaztepe-anemon-trekking-172708432 ve https://www.wikiloc.com/hiking-trails/eseler-dagi-aydogdu-tepesi-aktas-tepesi-anemon-trekking-172841167 adreslerindedir.

NAZARKÖY KURUDERE KANYONUNU YÜRÜDÜK

NAZARKÖY KURUDERE KANYONUNU YÜRÜDÜK

Anemon Trekking Spor Kulübü ve sponsorumuz Döktaş A.Ş. personelinin katılımıyla Manisa’dan saat 08:00’de İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Nazarköy’e geldik. Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra planlanan rotadan Nazarköy Kurudere Kanyonu içine girdik. Kanyonu gezdikten sonra öğle yemeği Molası verdik. Öğle yemeği Molası sonrası Kımız At Çiftliğini gezerek toplam 11 kilometre yürüyüş yaparak bu güzel faaliyetimizi sonlandırdık. Faaliyete katılan herkese teşekkür ederiz.

Bu güzel faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/nazarkoy-kanyon-anemon-trekking-171899326 adresinden ulaşabilirsiniz.

#anemontrekking #nazarköy #kurudere #kemalpaşa #izmir

19 MAYIS’TA SPİL’E PAPATYA TOHUMU SERPTİK

ANEMON TREKKİNG SPORCULARI 19 MAYIS’TA SPİL ETEKLERİNE PAPATYA TOHUMU SERPTİ

19 Mayıs 2024 Pazar günü sabah saat 07:30’da Manisa Cumhuriyet meydanında buluşan Anemon Trekking Spor Kulübü Sporcuları Manisa Tarzan Kafeden başlayarak Karakaya terasları, Armutsuyu Çeşmesi, İsmet Ülkeli Kulübesi arasındaki parkura LATMOS DAĞINDAN iki yıl önce toplanan SARI PAPATYA tohumlarını serptiler. Daha sonra sporcular Tütün tarlası mevkii üzerinden Manisa Tarzan Kafeye dönerek faaliyeti sonlandırdılar.19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Spil Dağı eteklerine maden işgali altında olan LATMOS Dağından getirilen çiçek tohumlarını serpen sporcularımızı yürekten kutluyoruz.

Gerçekleştirilen faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/spil-armutsuyu-ulkeli-tutuntarlasi-anemon-trekking-171260681 adresinden ulaşabilirsiniz.

ÜÇDELİK MAĞARASINDAN ŞAKAYIK VADİSİNE

MANİSA SPİL DAĞI ÜÇDELİK MAĞARASINDAN ŞAKAYIK VADİSİNE

MANİSA SPİL DAĞI ÜÇDELİK MAĞARASINDAN ŞAKAYIK VADİSİNE

Planlı etkinliklerimizden Manisa Spil Dağı ŞAKAYIK VADİSİ etkinliği için Manisa Karaköy Kırmızı köprüde buluştuk. Sabah kahvaltımızı kahvede yaptıktan sonra saat 08:25’te yürüyüşe başladık. Manisa Kalesi sağ kulvarından Oduncu Yolu girişine yükseldik. Oduncu Yolundan klasik Çaybaşı Kanyonu patikasından Üç Deli Mağarasına ulaştık. Mağaranın içini dışını gezdikten sonra Merdivencik Kavşağına geldik. Buradan Cumhuriyet Çeşmesi patikasına girdik. Cumhuriyet Çeşmesi patikasından ŞAKAYIK VADİSİNE gelerek bol bol ŞAKAYIK ÇİÇEKLERİ ile fotoğraf çekildik. Daha sonra İsmet Ülkeli BEYPINARI Dağ evine indik. Orada beş dakka dinlenme molası verdikten sonra Armutsuyu mevkiinden Karakaya Terasları üzerinden Manisa’ya inerek faaliyetimizi tamamladık.

Toplam 17 km yürüyüp 1200 metre irtifa yükselen arkadaşlarımızı kutluyoruz. Yeni etkinliklerde görüşmek üzere anemontrekking.com sitemizi takipte kalın.

Faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/manisa-spil-dagi-ucdelik-magarasi-sakayik-vadisi-anemon-trekking-169762034 adresinden ulaşabilirsiniz.

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINDA SPİL YANDUVARDAN ZİRVE YAPTIK

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINDA SPİL YANDUVARDAN ZİRVE YAPTIK

Manisa Karaköy’de sabah saat 07:30’da TEKNİK TIRMANIŞ faaliyetine ÖZEL davet ettiğimiz arkadaşlarımız ile buluştuk. Sabah kahvaltısını kahvede yaptıktan sonra araçla Spil Dağı Tütün Tarlası Mevkiine çıktık. Son hazırlıklarımızı yaptıktan sonra planlanan rotadan yürüyüşümüze başladık. Sisli ve nemli bir havada dikkatli bir şekilde Spil Yanduvar etabını geçtikten sonra Spil Dağı Bayraktepe zirvesine doğru yükseldik. Saat 12:00’de Spil Bayraktepede 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI seremoni yaparak kutladıktan sonra Çampınarı mevkiine inerek öğle molası verdik. Öğle molası sonrası klasik ÇAYBAŞI KANYONU, ODUNCUYOLU patikasından başlangıç noktamız TÜTÜN TARLASI mevkiine geçerek faaliyetimizi sonlandırdık. Spil Dağının en riskli parkurunu kazasız bir şekilde tamamlayan arkadaşlarımızı kutluyoruz. 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN.

23 NİSAN BAYRAMINDA SPİL CEVİZLİ VADİDEN TIRMANDIK

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI SPİL CEVİZLİ VADİYİ TIRMANARAK KUTLADIK

23 Nisan 2023 Salı günü sabah saat 07:30 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak amacıyla Manisa Cumhuriyet Meydanında saat 07:30’da buluştuk. Meydanda seremoni yaptıktan sonra 380 rakımlı Spil Milli Park girişindeki Tarzan Aile Çay Bahçesine araçlar ile çıktık. Son hazırlıklarımızı yaptıktan sonra planlanan Şekercidede Çeşmesi Cevizli Vadi Kocaboğaz Rotasından zirveye ulaştık. Toplam 1100 metre irtifa yükseldik. Spil Önduvar Terasta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Bayrak açtık. Daha sonra Çampınarına doğru 3 km yürüyüş yaptık. Çampınarı Çeşmesi önünde öğle yemeğimizi yedikten sonra Merdivencik Çaybaşı Kanyonu Oduncu Yolu Rotasından İsmet Ülkeli Dağ evine geçtik. İsmet Ülkeli Dağ evinden Armutsuyu mevkiine indik. Armutsuyu üzerinden Karakaya Teraslarına, oradan başlangıç noktamız Tarzan Aile Çay bahçesine ulaşarak faaliyetimizi tamamladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını böyle Görkemli bir tırmanış yaparak kutladığımız için Anemon Trekking Spor Kulübü olarak gurur duyuyoruz. Faaliyete katılan bütün arkadaşları mükemmel uyum ve gayretleri için kutluyoruz.

Gerçekleştirilen faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/spil-cevizlivadi-campinari-oduncuyolu-ismetulkeli-armutsuyu-anemontrekking-com-168351345 adresinden ulaşabilirsiniz.

#manisa #spildağı #anemontrekking #cevizlivadi #turkey

DALAMAN KAPIDAĞ YARIMADASINDAYDIK

DALAMAN KAPIDAĞ YARIMADASINDAYDIK


23 Mart 2024 Cumartesi sabah saat 05:00’te Manisa’dan Muğla ilinin Dalaman ilçesine bağlı Kapıkargın köyü Sarıgerme Koyuna doğru yola çıktık. Sabah saat 07:30’da Aydın Çine’de yol üstünde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Saat 11:00 civarı Dalaman’a ulaştık. Dalaman’da öğle yemeği yiyip kamp alışrverişi yaptıktan sonra yola devam ettik. Yolumuz üzerindeki KAPIKARGIN Kükürt Kaplıcalarını gezdik. Kükürt Kaplıcalarından sonra Sarıgerme Koyuna giderken KOCAGÖL’ün yanından geçtik. Saat 14:00 civarı Sarıgerme Koyuna geldik. Araçtan eşyalarımızı indirip Kamp yükü ile Kapıdağı Yarımadası Hamam koyuna doğru altı kilometre yürüyüşe geçtik. Hamam koyunda kampımızı kurduk, akşam yemeğimizi yedikten sonra günü sonlandırdık.
24 Mart 2024 sabah saat 06:00’da uyanıp sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra planlanan rotadan GÖKGEMİLE koyuna doğru yürüyüşe başladık. Gökgemile koyunu gezdikten sonra Kapıdağı Yarımadası GÖKYÜZÜ OBRUĞUNA doğru yürüdük. GÖKYÜZÜ OBRUĞU içinde çay molası verdikten sonra Kapıdağ Yarımadasının batısına doğru tepelerden yürüyüşe devam etttik. Daha sonra yaylalar arasından geçerek LYDİA ANTİK KENTİNE ulaştık. LYDİA Antik Kentini gezdikten sonra çok sayıda tarihi su sarnıçları yanından geçerek Maydanoz koyuna ulaştık. Maydanoz koyundan kıyı boyu Cennet koyu, Günlük koyuna gelerek yürüyüşümüzü sonlandırdık. Kampımızı topladıktan sonra kamp yükü ile Sarsala koyuna doğru dönüşe geçtik. Sarsala koyunda iki günlük faaliyetimizi sonlandırarak MANİSA’ya geri döndük. Faaliyetimize katılan arkadaşları tebrik ederiz. Yeni bir anemontrekking.com etkinliğinde görüşmek üzere.

Bu faaliyetin parkur kayıtları https://www.wikiloc.com/hiking-trails/sarsala-hamam-koyu-anemon-trekking-164785694 ve https://www.wikiloc.com/hiking-trails/hamam-koyu-gokgemile-obruk-lydia-marti-koyu-cennet-koyu-binlik-koyu-anemon-trekking-164938628 kayıtlarıdır.

Bu faaliyetin albüm hikayesi https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160673642924652

#kapıkargınkaplıcaları#sarsala#hamamkoyu#martıkoyu#günlükkoyu#dalaman#muğla#anemontrekking

KARADAL DAĞINA ÇIKTIK

KARADAL DAĞINA ÇIKTIK

17 Mart 2024 Pazar günü sabah saat 08:45’te Spil Dağı Sülüklügöl’den yürüyüşe başladık. İlk durağımız Nurkadın Çeşmesine ulaştık. Nurkadın Çeşmesinde kısa bir molanın ardından Nurkadın Mağarasına çıktık. Nurkadın Mağarası önünde seremoni yaptıktan sonra Karadal Dağının kuzeyinde bulunan Nirengi Tepesine ulaştık. Nirengi Tepesinde küçük bir molanın ardından Karadal Dağı Kolontaşı Tepesine çıktık. Kolontaşı Tepesinden sırt hattından Karadal Dağı Tepesine geçerek Pehlivanyeri Tepesi sırtına çıktık. Buradan Kocaboğaz Cevizli Vadi ve Manisa manzarası izledikten sonra Yukarı Karadal Yaylasına indik. Yukarı Karadal Yaylasından Aşağı Karadal Yaylasına indikten sonra öğle molası verdik. Öğle molası sonrası Paşaini Çeşmesine indik. Paşaini Çeşmesinden Ayvacık Çukuruna Ayvacık Çukurundan Sülüklügöl’e inerek saat 18:15’te faaliyetimizi sonlandırdık. Toplam 1100 metre irtifa kaydedip 14 km mesafe kaydettik. Katılan arkadaşlara teşekkür ederiz.

Gerçekleştirilen etkinliğin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?id=725391 adresinden ulaşabilirsiniz. Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160656842479652& linkinden ulaşabilirsiniz.

GÖKKAYA KALESİNE ÇIKTIK

10 Mart 2024 sabah saat 08:00’de Manisa’dan yola çıktık. Ahmetli ilçesi Gökkaya köyüne geldik. Sabah kahvaltımızı köy kahvelerinde yaptıktan sonra planlanan rotadan Gökkaya Kalesine çıktık. Gökkaya kalesinin arkasında iki yıl önce yangından hasar gören ormanlık arazilerde Kuzugöbeği Mantarı aradık ve topladık. Dönüşte Gökkaya Güreş Festivaline katılarak faaliyetimizi sonlandırdık.

Faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/gokkaya-anemon-trekking-163468751 adresinden ulaşabilirsiniz.

KAPLANYATAĞI TEPESİ-MALTA ŞELALESİ

25 Şubat 2024 Pazar günü sabah saat 07:00’de Manisa’dan İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Değirmendere köyüne doğru yola çıktık. Değirmendere köyünde kahvaltı yaptıktan sonra planlanan rotadan yürüyüşe başladık. Değirmendere köyünün üstünde yükselen KOLOPHON ANTİK KENTİ içinden geçtikten sonra 700 rakımlı Karacadağ KAPLANYATAĞI TEPESİNE zirve yaptık. Zirvenin batı eteklerinden Malta Şelalesinin aktığı vadiye indik. Malta Şelalesinde öğle molası verdikten sonra KAPLANYATAĞI TEPESİNİN Tahtalı Barajına bakan eteklerinden Değirmendere köyüne dönerek faaliyetimizi sonlandırdık.

Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160625054934652 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/degirmendere-karacadag-malta-selalesi-anemon-trekking-162255909 linkinden bakabilirsiniz.