DALAMAN KAPIDAĞ YARIMADASINDAYDIK

DALAMAN KAPIDAĞ YARIMADASINDAYDIK


23 Mart 2024 Cumartesi sabah saat 05:00’te Manisa’dan Muğla ilinin Dalaman ilçesine bağlı Kapıkargın köyü Sarıgerme Koyuna doğru yola çıktık. Sabah saat 07:30’da Aydın Çine’de yol üstünde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Saat 11:00 civarı Dalaman’a ulaştık. Dalaman’da öğle yemeği yiyip kamp alışrverişi yaptıktan sonra yola devam ettik. Yolumuz üzerindeki KAPIKARGIN Kükürt Kaplıcalarını gezdik. Kükürt Kaplıcalarından sonra Sarıgerme Koyuna giderken KOCAGÖL’ün yanından geçtik. Saat 14:00 civarı Sarıgerme Koyuna geldik. Araçtan eşyalarımızı indirip Kamp yükü ile Kapıdağı Yarımadası Hamam koyuna doğru altı kilometre yürüyüşe geçtik. Hamam koyunda kampımızı kurduk, akşam yemeğimizi yedikten sonra günü sonlandırdık.
24 Mart 2024 sabah saat 06:00’da uyanıp sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra planlanan rotadan GÖKGEMİLE koyuna doğru yürüyüşe başladık. Gökgemile koyunu gezdikten sonra Kapıdağı Yarımadası GÖKYÜZÜ OBRUĞUNA doğru yürüdük. GÖKYÜZÜ OBRUĞU içinde çay molası verdikten sonra Kapıdağ Yarımadasının batısına doğru tepelerden yürüyüşe devam etttik. Daha sonra yaylalar arasından geçerek LYDİA ANTİK KENTİNE ulaştık. LYDİA Antik Kentini gezdikten sonra çok sayıda tarihi su sarnıçları yanından geçerek Maydanoz koyuna ulaştık. Maydanoz koyundan kıyı boyu Cennet koyu, Günlük koyuna gelerek yürüyüşümüzü sonlandırdık. Kampımızı topladıktan sonra kamp yükü ile Sarsala koyuna doğru dönüşe geçtik. Sarsala koyunda iki günlük faaliyetimizi sonlandırarak MANİSA’ya geri döndük. Faaliyetimize katılan arkadaşları tebrik ederiz. Yeni bir anemontrekking.com etkinliğinde görüşmek üzere.

Bu faaliyetin parkur kayıtları https://www.wikiloc.com/hiking-trails/sarsala-hamam-koyu-anemon-trekking-164785694 ve https://www.wikiloc.com/hiking-trails/hamam-koyu-gokgemile-obruk-lydia-marti-koyu-cennet-koyu-binlik-koyu-anemon-trekking-164938628 kayıtlarıdır.

Bu faaliyetin albüm hikayesi https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160673642924652

#kapıkargınkaplıcaları#sarsala#hamamkoyu#martıkoyu#günlükkoyu#dalaman#muğla#anemontrekking

KARADAL DAĞINA ÇIKTIK

KARADAL DAĞINA ÇIKTIK

17 Mart 2024 Pazar günü sabah saat 08:45’te Spil Dağı Sülüklügöl’den yürüyüşe başladık. İlk durağımız Nurkadın Çeşmesine ulaştık. Nurkadın Çeşmesinde kısa bir molanın ardından Nurkadın Mağarasına çıktık. Nurkadın Mağarası önünde seremoni yaptıktan sonra Karadal Dağının kuzeyinde bulunan Nirengi Tepesine ulaştık. Nirengi Tepesinde küçük bir molanın ardından Karadal Dağı Kolontaşı Tepesine çıktık. Kolontaşı Tepesinden sırt hattından Karadal Dağı Tepesine geçerek Pehlivanyeri Tepesi sırtına çıktık. Buradan Kocaboğaz Cevizli Vadi ve Manisa manzarası izledikten sonra Yukarı Karadal Yaylasına indik. Yukarı Karadal Yaylasından Aşağı Karadal Yaylasına indikten sonra öğle molası verdik. Öğle molası sonrası Paşaini Çeşmesine indik. Paşaini Çeşmesinden Ayvacık Çukuruna Ayvacık Çukurundan Sülüklügöl’e inerek saat 18:15’te faaliyetimizi sonlandırdık. Toplam 1100 metre irtifa kaydedip 14 km mesafe kaydettik. Katılan arkadaşlara teşekkür ederiz.

Gerçekleştirilen etkinliğin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?id=725391 adresinden ulaşabilirsiniz. Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160656842479652& linkinden ulaşabilirsiniz.

GÖKKAYA KALESİNE ÇIKTIK

10 Mart 2024 sabah saat 08:00’de Manisa’dan yola çıktık. Ahmetli ilçesi Gökkaya köyüne geldik. Sabah kahvaltımızı köy kahvelerinde yaptıktan sonra planlanan rotadan Gökkaya Kalesine çıktık. Gökkaya kalesinin arkasında iki yıl önce yangından hasar gören ormanlık arazilerde Kuzugöbeği Mantarı aradık ve topladık. Dönüşte Gökkaya Güreş Festivaline katılarak faaliyetimizi sonlandırdık.

Faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/gokkaya-anemon-trekking-163468751 adresinden ulaşabilirsiniz.

KAPLANYATAĞI TEPESİ-MALTA ŞELALESİ

25 Şubat 2024 Pazar günü sabah saat 07:00’de Manisa’dan İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Değirmendere köyüne doğru yola çıktık. Değirmendere köyünde kahvaltı yaptıktan sonra planlanan rotadan yürüyüşe başladık. Değirmendere köyünün üstünde yükselen KOLOPHON ANTİK KENTİ içinden geçtikten sonra 700 rakımlı Karacadağ KAPLANYATAĞI TEPESİNE zirve yaptık. Zirvenin batı eteklerinden Malta Şelalesinin aktığı vadiye indik. Malta Şelalesinde öğle molası verdikten sonra KAPLANYATAĞI TEPESİNİN Tahtalı Barajına bakan eteklerinden Değirmendere köyüne dönerek faaliyetimizi sonlandırdık.

Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160625054934652 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/degirmendere-karacadag-malta-selalesi-anemon-trekking-162255909 linkinden bakabilirsiniz.

BOZDAĞLAR ÇATALTEPE ZİRVELERİ VE KÖMÜRCÜ TEPESİNE TIRMANDIK

18 Şubat 2024 Pazar günü saat 07:00’de Manisa’dan yola çıktık. Saat 08:00’de Sart köyüne ulaştık kahvaltı yaptık. Kahvaltı sonrası araçlarla Bozdağ Kırkoluk Çeşmelerine ulaştık. Saat 09:20’de planlanan rotadan 1040 rakımdan ilk hedefimiz YANYURT TEPESİ YEŞİL GÖLLERİNE doğru tırmanışa başladık. Saat 10:55’de 400 metre irtifa yükselerek 1475 rakımlı birinci göle ulaştık. Göl kıyısında biraz gezidikten sonra tepenin kuzey eteğindeki ikinci göle geçtik. İkinci gölün kıyısından kuzeybatı istikametinde dağın üst platosundan ilerleyerek 1685 rakımlı ÇAL DAĞI ÇATALTEPE zirvesine saat 12:45’te ulaştık. Burada seremoni yaptıktan sonra zirvenin batı istikametinde bir kilometre ilerisindeki 1665 rakımlı ikinci tepesine ulaştık burada da seremoni yaptık. Seremoni sonrası öğle molası verdik. Öğle molası sonrası Kömürcü Tepesine doğru Yanyurt sırtından ilerledik. Saat 15:45’te 1580 rakımlı Kömürcü Tepesinde seremoni yaptık. Kömürcü tepesinin doğu sırtından Kırkoluk Pınarına inerek saat 17:30’da faaliyetimizi tamamlayarak Bozdağların bu bölgesinde yeni bir rota daha açmanın mutluluğunu yaşadık. Faaliyetimize katılan arkadaşlarımızı kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

Gerçekleştirilen faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/kirkoluk-cataltepe-komurcu-tepesi-anemon-trekking-161576357 adresinden ulaşabilirsiniz. Bu faaliyetin albüm hikayesini https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160614146239652 adresinden okuyabilirsiniz.

ALANİÇİ KÖYÜNDEN KARAGÖL TABİAT PARKINA

ALANİÇİ KÖYÜNDEN KARAGÖL TABİAT PARKINA 18 KM DOĞA YÜRÜŞÜ YAPTIK

11 Şubat 2024 Pazar günü İzmir ve Manisa’dan gelen katılımcılarımız ile Menemen’in Çaltı köyünde buluştuk. Sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Alaniçi köyü üstündeki planlanmış rota başlangıcına geçtik. Son hazırlıklarımızı yapıp planlı rotadan İzmir Karagöl Tabiat Parkına doğru yükselmeye başladık. iki saatlik bir yürüyüş sonrası Karagöl Tabiat Parkına ulaştık. Karagöl Tabiat parkında öğle molası verdikten sonra farklı bir rotadan dönüşe geçtik. Toplam 18 km mesafe kaydettikten sonra saat 16:00’da faaliyetimizi sonlandırdık. Alaniçi köyünde son çaylarımızı içtikten sonra evlerimize dağıldık. Yürüyüşe katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Faaliyetimizin rota kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/alanici-karagol-anemon-trekking-160834072 adresinden ulaşabilirsiniz.

AĞLAYAN KAYADAN SPİL ZİRVEYE

AĞLAYAN KAYADAN SPİL ZİRVEYE

4 Şubat 2024 Pazar günü Manisa Karaköy Kırmızı köprüden başlayarak Manisa Kalesi, Oduncuyolu, Çaybaşı Kanyonu Merdivencik, Geyik Pınarı, Çam Pınarı istikametinden Spil Önduvar Seyir Terasına 1500 metre irtifa yükselerek ulaştık. Öğle molası sonrası falaiyetimizi Spil Dağı At Alanı mevkiinde faaliyetimizi sonlandırdık. Faaliyetimize katılan arkadaşlara teşekkür ederiz. 11 Şubat 2024 Pazar günü Yamanlar Dağı Karagöl Etkinliğimiz vardır. Faaliyete katılmak isteyenler https://anemontrekking.com/?page_id=2497 adresinden detayları öğrenebilir.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/aglayan-kaya-oduncuyolu-campinari-onduvar-anemon-trekking-160200229 adresinden ulaşabilirsiniz.

YANIKKÖY’DEN DUMANLIDAĞ ZİRVESİNE

YANIKKÖY’DEN DUMANLIDAĞ ZİRVESİNE
28 Ocak 2024 sabah saat 08:00’de Manisa’dan Menemen’in Yanık köyüne doğru yola çıktık. Yanıkköy kahvesinde birer çay içtikten sonra planlı rotamızdan DUMANLIDAĞ zirvesine doğru yola çıktık. Köyün kuzeyinde yükselen NEON TEİKOS Antik kentini içinde barındıran CENEVİZ KALESİNİN üstüne çıkarak gezdik. Kalenin kuzeyinden TARAK KAYALARA doğru sık makilik alandan yükselmeye devam ettik. TARAK KAYALAR üzerinde yer alan SADEN gölünde ufak bir öğle molası vererek sırt hattından sodalı göle ulaştık. Sodalı gölün üstünden DUMANLIDAĞ batı sırtını yükselerek 1080 rakımlı DUMANLIDAĞ zirvesine ulaşmayı başardık. Seremoni yaptıktan sonra Çukurköy’e kestirme patikadan indik. Çukurköy kahvesinde birer çay içtikten sonra Çukurköy ovasını geçerek BELEN köyüne ulaştık. Belen köyünden Doğa köyüne geçtik. Doğa köyünden YANIKKÖY’e geldiğimizde OTUZ kilometre mesafe kaydedip toplam 1300 Metre irtifa yükselmiş olduk. Geriye güzel anılar ve fotoğraflar bırakarak Manisa’ya dönüşe geçtik. Sizlerde en güzel yerleri ilk önce görmek istiyorsanız anemontrekking.com etkinliklerine katılabilirsiniz.

Bu faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/yanikkoy-dumanlidag-anemon-trekking-159530866 adresinden ulaşabilirsiniz.

YUNT DAĞI GÖLLERİ FAALİYETİMİZİ TAMAMLADIK

14 Ocak 2024 Pazar günü sabah saat 08:00’de Manisa’dan yola çıkarak Osmancalı köyüne geldik. Osmancalı köyü Galatasaray kahvesinde kahvaltımızı yaptıktan sonra planlanan rotadan yürüyüşümüze başladık. Osmancalı köyü kuzeyindeki doğal gölleri gezerek Siyekli Barajına ulaştık. Siyekli Barajının etrafından dolaşarak İlyaslar Barajına ulaştık. İlyaslar Barajı kıyısında öğle molası verdikten sonra barajın doğusundaki tepeleri aşarak başlangıç noktamıza ulaştık ve faaliyetimizi tamamladık. Toplam 10 km yürüyüş yapan arkadaşlarımızı kutlarız. Sizlerde sıradışı yeni parkurları görmek isterseniz kulübümüze üye olarak faaliyetlerimize katılabilirsiniz.

Bu faaliyetin rota kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/yunt-dagi-golleri-anemon-trekking-158168692 adresinden ulaşabilirsiniz.

MANİSA KALESİNE ÇIKTIK

MANİSA KALESİNE ÇIKTIK

7 Ocak 2024 Pazar günü yılın ilk resmi faaliyeti için Manisa Karaköy Kırmızı köprüde buluştuk. Sabah kahvaltısını kahvede yaptıktan sonra Spil Manisa Kalesi, Oduncuyolu, Üç Deli Mağarası parkurunu yürümek üzere yola çıktık. Manisa Kalesinin güney eteğinde şiddetli sağanak yağış başlayınca kalenin kuzey eteklerinden Manisa’ya inerek faaliyetimizi sonlandırdık. Toplam altı kilometre yürüyerek dörtyüz metre irtifa yükseldik. Faaliyetimize katılan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/manisa-kalesi-anemon-trekking-157563011 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160552989074652 adresinden ulaşabilirsiniz.

#manisa #dağcılık #doğayürüyüşleri #manisakalesi