23 NİSAN BAYRAMINDA SPİL CEVİZLİ VADİDEN TIRMANDIK

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI SPİL CEVİZLİ VADİYİ TIRMANARAK KUTLADIK

23 Nisan 2023 Salı günü sabah saat 07:30 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak amacıyla Manisa Cumhuriyet Meydanında saat 07:30’da buluştuk. Meydanda seremoni yaptıktan sonra 380 rakımlı Spil Milli Park girişindeki Tarzan Aile Çay Bahçesine araçlar ile çıktık. Son hazırlıklarımızı yaptıktan sonra planlanan Şekercidede Çeşmesi Cevizli Vadi Kocaboğaz Rotasından zirveye ulaştık. Toplam 1100 metre irtifa yükseldik. Spil Önduvar Terasta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Bayrak açtık. Daha sonra Çampınarına doğru 3 km yürüyüş yaptık. Çampınarı Çeşmesi önünde öğle yemeğimizi yedikten sonra Merdivencik Çaybaşı Kanyonu Oduncu Yolu Rotasından İsmet Ülkeli Dağ evine geçtik. İsmet Ülkeli Dağ evinden Armutsuyu mevkiine indik. Armutsuyu üzerinden Karakaya Teraslarına, oradan başlangıç noktamız Tarzan Aile Çay bahçesine ulaşarak faaliyetimizi tamamladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını böyle Görkemli bir tırmanış yaparak kutladığımız için Anemon Trekking Spor Kulübü olarak gurur duyuyoruz. Faaliyete katılan bütün arkadaşları mükemmel uyum ve gayretleri için kutluyoruz.

Gerçekleştirilen faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/spil-cevizlivadi-campinari-oduncuyolu-ismetulkeli-armutsuyu-anemontrekking-com-168351345 adresinden ulaşabilirsiniz.

#manisa #spildağı #anemontrekking #cevizlivadi #turkey

yavuz

2014 yılından beri Anemon Trekking Spor Kulübünün faaliyetlerini organize ediyorum. Rota çizip dağlarda yürüyorum. Dağcılık ve doğa sporlarına merakınız varsa faaliyetlerimize katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın