TİGEMDEN SPİLİN ZİRVESİNE

Spil Dağına kuzeydoğudan 24 km mesafeli 1670 metre irtifalı yeni bir rota.

25 Haziran 2023 sabah saat 04:30’dan itibaren Manisa’lı tecrübeli dağcı arkadaşlar ile birlikte Turgutlu yolu üzerindeki TİGEM İşletmesi karşısındaki atış poligonunun yanından 78 rakımdan başlayarak Soğançukuru Vadisi, Sülüklügöl, Ayvacık köyü, Paşaini Mağarası, Aşağı Karadal Yaylası üzerinden 1517 rakımlı Spil Dağı Yangın Kulesine zirve yaptık. Daha sonra Yukarı Karadal Yaylası, Karadal Dağı, Nurkadın Çeşmesi üzerinden Kokarca Vadisi Çeşmesine indik oradan tırmanışa başladığımız Soğan Çukuru üzerinden Gediz Ovasına inerek tam 1670 metre irtifa yükselip alçalarak 24 km mesafe kaydettik. Faaliyetin üstüne Yarıkkaya Kanyonunda mahsur kalan KANYONZEDELERİN İNDİRİLMESİ organizasyonuna destek vererek Manisa’ya döndük.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/tigem-suluklugol-pasaini-zirve-yukarikaradal-anemon-trekking-138780058 adresinden ulaşabilirsiniz. Etkinliklerimize katılmak ve özel etkinlik istekleriniz için 0 850 303 91 11 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

yavuz

2014 yılından beri Anemon Trekking Spor Kulübünün faaliyetlerini organize ediyorum. Rota çizip dağlarda yürüyorum. Dağcılık ve doğa sporlarına merakınız varsa faaliyetlerimize katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın