GÜNEY ŞELALESİ&BULDAN YAYLA GÖLÜ KAMPLI FAALİYETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

6 Mayıs 2023 sabah saat 07:30’da katılımcılarımız ile Manisa’dan yola çıkarak ilk önce Salihli’nin Sart köyüne geldik. Sart köyünde kahvaltı yaptıktan sonra Sart Harabelerinde dolaşarak Salihli’nin Kurşunlu Şelalesine doğru yola çıktık. Kurşunlu Şelalesinde yarım saat mola verdikten sonra Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Cindere Barajına dökülen Güney Şelalesine doğru yola çıktık. Güney Şelalesinin etrafında 3 km dolaştıktan sonra öğle yemeğimizi yiyerek Denizli’nin Buldan ilçesine geldik. Buldan ilçesinde kamp alışverişi yaptıktan sonra ilçenin 8 km uzağında 1200 rakımdaki Buldan Yayla Gölünde kampımızı kurduk.

7 Mayıs 2023 sabah saat 07:00’de sabah kahvaltımızı yapıp kampımızı topladıktan sonra planlanan rotadan Buldan Yayla Gölü etrafındaki tepelere doğru 10 km’lik bir doğa yürüyüşü yaptık. Bölgedeki ormanların içinde bulduğumuz Kuzugöbeği Mantarlarından topladık. Faaliyetimiz bittikten sonra Buldan ilçesine doğru yola çıktık. Buldan’da son çaylarımızı içtikten sonra dönüşe geçtik.

2 gün bir gece süren bu güzel faaliyetimizde ülkemizin farklı köşelerinde güzellikleri görmenin, yeni anılar biriktirmenin mutluluğunu yaşadık.

Faaliyetimize katılan arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Anemon Trekking etkinliklerini takip etmek ve katılmak için anemontrekking.com sitemize göz atabilirsiniz. Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160101534624652 adresinden ulaşabilirsiniz.

yavuz

2014 yılından beri Anemon Trekking Spor Kulübünün faaliyetlerini organize ediyorum. Rota çizip dağlarda yürüyorum. Dağcılık ve doğa sporlarına merakınız varsa faaliyetlerimize katılabilirsiniz.

Bir cevap yazın