ARŞİVLER

Arşiv İçeriği

Aylık arşiv 28 Şubat 2023

MARAŞ DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ MAMURT TEPESİNDE ANDIK

Mamurt Antik Kenti Karadere/Kınık/İZMİR

MARAŞ DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ MAMURT TEPESİNDE ANDIK

26 Şubat 2023 Pazar günü Maraş Depremzedelerini anmak amacıyla İzmir’in Kınık ilçesine bağlı Karadere köyünden başlayarak üçbin yıl önce olan yıkıcı Ege Depreminde yerle bir olan Yunt Dağları içinde yer alan MAMURT TEPESİNE doğru bir yürüyüş yaptık.Yürüyüşe deprem bölgesinde 12 gün boyunca GÖNÜLLÜ olarak görev yapmaya giden iki sporcumuz İhsan ERMİN ve Bekir BAYRAKTAR’da katıldı. Ayrıca bu yürüyüşe katılmayan, deprem bölgesinde görev yapan Hediye Çalıkuşu ile birlikte deprem bölgesinde görev alan tüm sporcularımıza MAMURT ANTİK KENTİ YIKINTILARININ olduğu noktada teşekkür ettik. Mamurt Antik Kentine pankartımızı ve Türk Bayrağını açtıktan sonra Antik kentin 2 km güneyindeki Tepegöl’e geçtik. Burada öğle molası verdikten sonra farklı bir rotadan Karadere köyüne dönerek 16 kmlik faaliyetimizi sonlandırdık. Umarım ülkemiz bir daha böyle felaketler ve acılar yaşamaz. Deprem bölgesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diler. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yakınlarını kaybedenlere ALLAHTAN SABIR DİLİYORUZ.

MARAŞ DEPREMİ İÇİN SEFERBER OLDUK

6 Şubat 2023 saat 04:16 ‘da Maraş Nurdağı mevkiinde meydana gelen 7.8 şiddetindeki deprem, ardından saat 13:24’de Elbistan’da meydana gelen 7.7 şiddetindeki deprem nedeniyle Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Diyarbakır, Adana, Urfa ve Malatya’da oldukça büyük bir alan yıkıldı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Anemon Trekking Sporcularımız ile birlikte bizlerde yaraları sarmak için çaba sarf etmeye başladık. Başkanımız Yavuz ALNIAK ve sporcumuz Önder ERGÜL Manisa Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda gelen yardımların organizasyonunu yaparken, Sporcularımızdan İhsan ERMİN 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı, Hediye ÇALIKUŞU 8 Şubat Çarşamba günü Adıyaman’a doğru yola çıktı. Diğer sporcumuz Bekir BAYRAKTAR ise deprem sırasında Sivas’ta bulunuyordu. Oda 9 Şubat Perşembe günü Sivas’tan Maraş’a intikal ederek bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldılar.

Kulüp olarak bu depremde yaraların sarılması için elimizden gelen gayreti göstermeye çaba sarf ettik.

Depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Umarım ülkemiz böyle felaketleri bir daha yaşamaz.

MANİSA KALESİNDEN ÇAYBAŞI KANYONUNA ÇIKTIK, SULTAN YAYLASINDAN İNDİK

Çaybaşı Kanyonu

5 Şubat 2022 Pazar günü sabah saat 08:00’de Karaköy Kırmızı Köprüdeki kahvelerde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra 08:20’de yürüyüşe başladık. Ağlayan Kayanın yanından geçerek 45 dakikada 490 rakımlı Manisa Kalesi üstüne çıktık. Manisa Kalesinin üstündeki zindanları gezdikten sonra Spil Dağı Çaybaşı Kanyonuna doğru yükseldik. Çaybaşı Kanyonu içini gezdikten sonra Oduncu Yoluna girdik. Oduncu Yolundan Merdivencik Mevkiine kadar şiddetli rüzgarda yükseldik. Fakat yoğun buzlanma nedeniyle Merdivencik Mevkiinden geri dönerek Sultan Yaylasına Milli Park yolundan gittik. Sultan Yaylasında öğle molası verdikten sonra Haydar Deresi içinden Karaköy’e inerek faaliyetimizi sonlandırdık. Katılan arkadaşlara teşekkür ederiz.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/manisa-kalesi-caybasi-kanyonu-duzdagar-cesmesi-sultan-yaylasi-anemon-trekking-125149547 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159917155954652 adresinden ulaşabilirsiniz.