Kategori başlığı

Autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et dolore feugait.

Kategori arşivi Genel

TÜRKMEN ŞELALELERİNDE GÜZEL VAKİT GEÇİRDİK

10 Ekim 2021 tarihinde Yunt Dağı Türkmen Şelalelerini kapsayan kültür turu düzenledik. Sabah saat 08:00’de Manisa’dan yola çıkarak ilk önce Yunt Dağı Ortaköy Yunuspark’ta yanımızda getirdiğimiz kahvaltılıklarla kahvaltı yaptık. Daha sonra 3 km ileride ki OBASYA Türkmen Evlerini gezdik. Obasya’dan sonra Türkmen köyün aşağısında bulunan Türkmen Şelalelerine geldik. İlk önce küçük Türkmen Şelalesini gezdik. Daha sonra patikalardan tırmanarak Büyük Türkmen Şelalesine çıktık. Büyük Türkmen Şelalesinde fotoğraflar çekilip vakit geçirdikten sonra patikalardan Şelalelerin en üstündeki düzlük alana çıktık. Burada dere kıyısından manzaralar izledikten sonra tekrar inişe geçip Türkmen köyüne kadar 3 km trekking yürüyüşü yaparak güzel günümüzü sonladırdık. Yunt Dağı Büyük Sümbüller köyünde keyif çaylarımızı içerek evlerimize mutlu bir şekilde döndük. Sizlerde Anemon Trekking faaliyetlerine katılarak mutlu olabilirsiniz. Faaliyetlerimize bekliyoruz.

Anemon Trekking Whatsap Duyuru Gurubuna üye olarak bundan sonraki etkinliklerimizden haberdar olmak için

WHATSAP İÇİN https://chat.whatsapp.com/EstLmUsfztaBqgDSmO8fPZ

TELEGRAM İÇİN https://t.me/anemontrekking

Dünya Yürüyüş Gününde Spil Dağındaydık

3 Ekim 2021 Pazar günü sabah 08:00’de Karaköy Kırmızı Köprüden yürüyüşe başladık. Haydar Deresi kıyısından Sivrice Tepesine tırmandık. Sivrice Tepesinde 3 Ekim Dünya Yürüyüş Gününü kutladıktan sonra Sultan Yaylasına doğru yükseldik. Sultan Çeşmesinde küçük bir mola verdikten sonra Turgutalp Deve Dengi Çeşmesine doğru yükseldik. Burada küçük bir mola verdikten sonra Karlık Dağı kuzey eteklerindeki kayalıkların altından geçerek Direkli Yaylasına ulaştık. Direkli Çeşmesinde öğle molası verdikten sonra Çaybaşı Kanyonuna indik. Çaybaşı Kanyonundan Oduncu yoluna girerek ilerledik. Oduncu Yolundan çıktıktan sonra Manisa Kalesine doğru indik. Manisa Kalesinin doğusundan Tarzan Kulübesine indik. Tarzan Kulübesinden Manisa Ulu Camiye inerek faaliyetimizi tamamladık. Toplamda 18 km yürüyüp 1100 metre irtifa yükseldik. Katılımcı arkadaşlarımıza performansları nedeniyle teşekkür ederiz.

Eğrigöz Dağına Kamp kurduk Güney Sırtını Trans Geçtik

Kütahya ilinin EMET ilçesi sınırlarında bulunan 2085 rakımlı EĞRİGÖZ Dağında 25-26 Eylül 2021 tarihlerin de Manisa Anemon Trekking Spor Kulübü sporcuları kamplı faaliyet yaptı.

25 Eylül 2021 saat 08:30’da Manisa’dan araçla yola çıkan sporcular saat 16:00’da Eğrigöz Dağı Yenice köyü sınırları içeride bulunan 1700 rakımlı Eğrigöz Dağı Krater Gölüne ulaştı. Burada kamp kuran sporcular 26 Eylül 2021 Pazar günü sabah saat 07:00’de planlanan rotadan Umutlu köyü sınırları içerisinde bulunan 2085 rakımlı Eğrigöz Dağı EREN ZİRVESİNE doğru planlanan rotayı takip ederek yola çıktı. Kamp kurdukları krater gölünden başlayarak dağın güney sırt hattından ilerleyerek zirveye doğru yükseldiler. Saat 11:30’da 7 km mesafe 700 metre irtifa yükselerek zirveye ulaştılar. Zirvede seremoni yapıldıktan sonra planlanan rotadan Sarısu Yaylasına doğru inişe geçildi. Sarısu Yaylasının içinden geçtikten sonra saat 16:00’da kamp alanına dönerek faaliyeti sonlandırdılar. Toplamda 800 metre irtfa kaydedip 19 km mesafe kat ederek bölgeye yeni bir rota hediye ettiler.

Manisa Anemon Trekking Spor Kulübü Başkanı Yavuz ALNIAK’ın planlayıp organize ettiği faaliyete katılan sporcularımız Manisa’dan Önder ERGÜL, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Erdinç KOCABAŞOĞLU, Turgutlu’dan İnşaat Yüksek Mühendisi Yüksel GÜDÜCÜ’yü başarılı perfomansları için kutlarız.

Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10158961181709652 ulaşabilirsiniz.

Bu faaliyetin wikiloc rota kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/kratergolu-egrigoz-zirve-anemon-trekking-84872976 adresinden ulaşabilirsiniz.

Fındık Yenge Yaylası

29 Ağustos 2021 tarihinde Ordu Gölköy Karagöz Mahallesinden başlayarak 1500 rakımlı FINDIK YENGE Yaylasına gzel ve güneşli bir havada trekking turu yaptık. Fındık Yenge Yaylası muhteşem güzelliği ile bizleri mest etti. Bu güzel yeri görmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Bu güzel bölgeye geldiğinizde ayrıca Gölcüvez Yaylası, Kuşluvan Yaylası, Armutgötüren Şelalesi ve Enişdibi Şelalelerini de ziyaret etme imkanı yakalayacaksınız. Bu bölgeyi gezmek isterseniz veya tur ve rehberlik hizmeti satın almak isterseniz. Anemon Trekking Whatsap/Telegram Hattı 0-850-303 91 11 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SANDRAS DAĞINA SAHİP ÇIKALIM

10 Temmuz 2021 tarihinde SANDRAS DOĞA PLATFORMU’nun düzenlediği etkinlikte doğaseverler SANDRAS DAĞI bölgesinde açılması planlanan, ruhsat verilen 14 MADEN alanının iptali için toplandılar.

Hali hazırda işleyen Gökçeova Gölü kıyında ALTIN SİVRİSİ Dağı eteğindeki ALFA OLİVİN maden ocağına doğru pankartları açarak yürüyüş yaptılar.

Sandras Dağı için change.org sitesinde başlatmış olduğumuz iki tane kampanya var. Bu kampanyalara destek vererek, SANDRAS DAĞININ KORUNMASI için katkı sağlayabilirsiniz.

KAMPANYALAR

Birinci kampanya geçen yıl benim başlattığım GÖKÇEOVA GÖLÜNÜN kıyısındaki ALFA OLİVİN TAŞ OCAĞI MADENİNİN kaldırılması ile ilgili https://www.change.org/GokceOvaGoluYokOlmasin kampanyası

İkinci kampanya ise SANDRAS DAĞI KORUMA PLATFORMU adına Neşe Yüzak’ın başlattığı SANDRAS DAĞININ bütün alanlarını kapsayan yerlere verilen 14 MADEN İŞLETME RUHSATININ iptal edilmesi ile ilgili olan http://chng.it/hXMpczvYnm kampanyası.

Her iki kampanyayı da imzalayarak SANDRAS DAĞINDA YAPILAN VE DAHA SONRA YAPILMAK İSTENEN DOĞA KATLİAMLARINDAN herkesin haberdar olarak, DEVLETİN UYANMASINI VE KENDİNE GELMESİNİ sağlayabilirsiniz.

SANDRAS DAĞI KUZEY TRANSI

11 Temmuz 2021 saat 05:00’de yürüyüşe hazır şekilde Gökçeova Gölünden planlanan rotadan yürüyüşe başladık. Saat 08:00’de Sandras Dağının en yüksek noktası 2300 rakımlı Çiçekbaba Tepesine ulaştık. Burada kahvaltı molası verdikten sonra Sandras Dağı platosunun ortasından geçerek Kartal Gölü Doğa koruma havzasına indik. Daha sonra Sandras Dağı Kuzey eteklerinden dolaşarak Topuklu Yaylası üstündeki tepelere geldik. Buradan güneye doğru dönerek Saat 17:00’de başlangıç noktamız Gökçeova gölüne ulaştık. Toplamda 750 metre irtifa ve 19 km mesafe kaydederek bölgey yeni bir rota kazandırdık. Bu faaliyete katılan arkadaşlarımızı tebrik ederiz.

Gerçekleştirilen bu faaliyetin rotasına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/sandras-kuzey-transi-anemon-trekking-78028914 adresinden ulaşabilirsiniz.