Kategori başlığı

Kategoriler

Kategori arşivi Genel

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ SPİL DAĞI ZİRVESİNDE ANDIK

9 Mart 2023 tarihinde Çanakkale Şehitlerini Anmak maksadıyla 60 rakımlı Alaybey Şehitliği önünden başlayarak saat 07:30’da Spil Dağına tırmanmaya başladık. 700 rakımlı Armut Suyu mevkiine geldikten sonra Klasik Kuzey sırt hattını pas geçerek İsmet Ülkeli kulübesi, Oduncu Yolu Düzdağar Çeşmesi, Çaybaşı Kanyonu, Merdivencik mevkiinden geçerek Geyik Pınarı Çeşmesine tırmandık. Geyik Pınarı Çeşmesinden Spil Önduvar Terasına ulaştığımızda saat 13:00’de 1500 metre irtifa yükselerek 13.5 km mesafe kaydederek parkuru tamamladık. Çanakkale Şehitleri için seremoni yaptıktan sonra Manisa’ya bir araçla dönerek faaliyetimizi tamamladık. Faaliyetimize katılan herkese teşekkür ederiz. Dağcılık faaliyetlerimize katılmak için anemontrekking.com sitemizi takip edebilirsiniz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Gerçekleştirilen faaliyetin parkur kaydına https://tr.wikiloc.com/gezi-yuruyus-rotalari/alaybey-armutsuyu-oduncuyolu-geyikpinari-onduvar-anemon-trekking-128770755 adresinden ulaşabilirsiniz.

MARAŞ DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ MAMURT TEPESİNDE ANDIK

Mamurt Antik Kenti Karadere/Kınık/İZMİR

MARAŞ DEPREMİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİ MAMURT TEPESİNDE ANDIK

26 Şubat 2023 Pazar günü Maraş Depremzedelerini anmak amacıyla İzmir’in Kınık ilçesine bağlı Karadere köyünden başlayarak üçbin yıl önce olan yıkıcı Ege Depreminde yerle bir olan Yunt Dağları içinde yer alan MAMURT TEPESİNE doğru bir yürüyüş yaptık.Yürüyüşe deprem bölgesinde 12 gün boyunca GÖNÜLLÜ olarak görev yapmaya giden iki sporcumuz İhsan ERMİN ve Bekir BAYRAKTAR’da katıldı. Ayrıca bu yürüyüşe katılmayan, deprem bölgesinde görev yapan Hediye Çalıkuşu ile birlikte deprem bölgesinde görev alan tüm sporcularımıza MAMURT ANTİK KENTİ YIKINTILARININ olduğu noktada teşekkür ettik. Mamurt Antik Kentine pankartımızı ve Türk Bayrağını açtıktan sonra Antik kentin 2 km güneyindeki Tepegöl’e geçtik. Burada öğle molası verdikten sonra farklı bir rotadan Karadere köyüne dönerek 16 kmlik faaliyetimizi sonlandırdık. Umarım ülkemiz bir daha böyle felaketler ve acılar yaşamaz. Deprem bölgesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diler. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yakınlarını kaybedenlere ALLAHTAN SABIR DİLİYORUZ.

MARAŞ DEPREMİ İÇİN SEFERBER OLDUK

6 Şubat 2023 saat 04:16 ‘da Maraş Nurdağı mevkiinde meydana gelen 7.8 şiddetindeki deprem, ardından saat 13:24’de Elbistan’da meydana gelen 7.7 şiddetindeki deprem nedeniyle Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Diyarbakır, Adana, Urfa ve Malatya’da oldukça büyük bir alan yıkıldı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Anemon Trekking Sporcularımız ile birlikte bizlerde yaraları sarmak için çaba sarf etmeye başladık. Başkanımız Yavuz ALNIAK ve sporcumuz Önder ERGÜL Manisa Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda gelen yardımların organizasyonunu yaparken, Sporcularımızdan İhsan ERMİN 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı, Hediye ÇALIKUŞU 8 Şubat Çarşamba günü Adıyaman’a doğru yola çıktı. Diğer sporcumuz Bekir BAYRAKTAR ise deprem sırasında Sivas’ta bulunuyordu. Oda 9 Şubat Perşembe günü Sivas’tan Maraş’a intikal ederek bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldılar.

Kulüp olarak bu depremde yaraların sarılması için elimizden gelen gayreti göstermeye çaba sarf ettik.

Depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Umarım ülkemiz böyle felaketleri bir daha yaşamaz.

MANİSA KALESİNDEN ÇAYBAŞI KANYONUNA ÇIKTIK, SULTAN YAYLASINDAN İNDİK

Çaybaşı Kanyonu

5 Şubat 2022 Pazar günü sabah saat 08:00’de Karaköy Kırmızı Köprüdeki kahvelerde sabah kahvaltısı yaptıktan sonra 08:20’de yürüyüşe başladık. Ağlayan Kayanın yanından geçerek 45 dakikada 490 rakımlı Manisa Kalesi üstüne çıktık. Manisa Kalesinin üstündeki zindanları gezdikten sonra Spil Dağı Çaybaşı Kanyonuna doğru yükseldik. Çaybaşı Kanyonu içini gezdikten sonra Oduncu Yoluna girdik. Oduncu Yolundan Merdivencik Mevkiine kadar şiddetli rüzgarda yükseldik. Fakat yoğun buzlanma nedeniyle Merdivencik Mevkiinden geri dönerek Sultan Yaylasına Milli Park yolundan gittik. Sultan Yaylasında öğle molası verdikten sonra Haydar Deresi içinden Karaköy’e inerek faaliyetimizi sonlandırdık. Katılan arkadaşlara teşekkür ederiz.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/manisa-kalesi-caybasi-kanyonu-duzdagar-cesmesi-sultan-yaylasi-anemon-trekking-125149547 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159917155954652 adresinden ulaşabilirsiniz.

ÇAL DAĞI BUHAR MAĞARALARI DELİKLİKAYA PARKURUNDAN AYSEKİZ TEPESİNE ÇIKTIK

Buhar Mağaraları Turgutlu/Çal Dağı

22 Ocak 2023 sabah saat 07.45’te Manisa’dan Turgutlu Çal Dağı Buhar Mağaraları Deliklitepe faaliyeti için yola çıktık. Gediz Ovası üzerine kurulu Manisa’ya 6 km uzaklıktaki Yeni Harmandalı köyünde kahvaltı yaptık. Kahvaltı sonrası ova yolları üzerinden araçlarla Turgutlu ilçesine bağlı Çampınar köyü sırtlarında ki yürüyüş başlangıç noktasına ulaştık. Planlanan rotadan Çal Dağına 327 rakımdan tırmanya başladık. Dağın güney yüzündeki volkanik Buhar Mağaralarına ulaştık. Mağara girişindeki 60 Derece sıcak buhar akışını gözlemledik. Daha sonra Deliklitepe içinden geçerek Çal Dağı güney yüzünden yükselmeye başladık. Çal Dağının 800 metre rakımında bulunan vahşi madencilik sonucu açılan maden çukuru içindeki Gölü yukarıdan gözlemledik. Maden sahasının genişletilmesi için genç SEDİR AĞAÇLARININ katledilmesine üzüntüyle şahit olduk 😪 Daha sonra kalan 200 metre irtifayı yükselerek Çal Dağının en yüksek noktası 1027 rakımlı Aysekiz Tepesine ulaştık

Aysekiz Tepesi

. Burada öğle molası verdikten sonra Aysekiz Tepesinin güneybatı sırtından başlangıç noktamıza inerek faaliyeti sonlandırdık. Anemon Trekking Spor Kulübü olarak toplam 12 km yol yürüyerek toplam 710 metre irtifa yükselerek faaliyeti sonlandırdık ve dönüşe geçtik. Faaliyetimize katılan bütün arkadaşları tebrik ederiz. Bir sonraki faaliyette görüşmek üzere.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/buhar-magaralari-deliklitepe-aysekiz-tepesi-anemon-trekking-124027044 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159891002339652 adresinden ulaşabilirsiniz.

GÜRLE-AKGEDİK KANYONU-YOĞURTÇU KALESİ PARKUNU YÜRÜDÜK

15.01.2023 sabah saat 08:30’da Manisa’nın Gürle köyünden saat 08:45’te planlanan rotadan başlayarak ilk önce Akgedik TOKİ konutları üstündeki tepeden Akgedik kanyonuna ulaştık. Akgedik Kanyonunu gezdikten sonra kanyonun kuzeyinden Yoğurtçu Kalesini üstünde barındıran tepeye tırmanarak Yoğurtçu Kalesine ulaştık. Yoğurtçu Kalesini gezdikten sonra planlanan rotadan Yamanlar Dağı Karataş Tepesine doğru orman yollarını kullanarak ilerledik. Karataş Tepesinin altındaki Karataş Çeşmesinde öğle molası verdikten sonra Karataş Tepesinin kuzey eteklerinden Gürle Vadisine geçtik. Gürle Vadisi orman içi patikalarından Gürle’ye ulaşarak faaliyetimizi tamamladık. Gürle’ye geldiğimizde toplam 19 km mesafe kaydettik. 882 metre irtifa yükseldik. Faaliyete katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Bir sonraki faaliyette görüşmek üzere.

Gerçekleştirilen faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/gurle-akgedik-kanyonu-yogurtcu-kalesi-anemon-trekking-123552918 adresinden ulaşabilirsiniz. Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159875930664652 adresinden ulaşabilirsiniz.

ÇATMA DAĞINDAN 2023’E MERHABA DEDİK

8 Ocak 2023 Pazar günü planlı Faaliyetlerinden Çatma Dağından 2023’e Merhaba faaliyeti için Manisa’dan saat 08:30’da İzmir’in Bayındır ilçesine bağlı Kızılkeçili köyüne doğru yola çıktık. Güzergahımız üzerindeki Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Çatalköprü köyünde kahvaltı yaptıktan sonra Karayüz Kanyonu içinde biraz dolaşarak yola devam ettik. Kızılkeçili köyüne ulaştıktan sonra faaliyete başladık. Saat 14:00’de 1350 rakımlı Çatma Zirvesine çıkmayı başardık. Dağın batı eteklerinde 1220 rakımdaki tarihi DEDE ÇEŞMESİNDE öğle molası verdikten sonra Çatma Dağının güney eteklerinden inerek Kızılkeçili köyüne ulaşarak faaliyetimizi tamamladık. Toplamda 900 metre irtifa yükselip 15 km mesafe kaydederek bölgeye güzel bir rota hediye ettik. Bu güzel faaliyetimize katılan herkese teşekkür ederiz.

Bu faaliyetin rota kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/kizilkecili-catma-dagi-anemon-trekking-123003867 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159863141919652 adresinden ve https://www.facebook.com/media/set/?vanity=onder.ergul.5&set=a.2730178813783533 adresinden ulaşabilirsiniz.

GARKIN DAĞINDAN 2022’YE ELVEDA DEDİK

Belbaşı Mevkii
Karkın Zirve 2418
Güntutan Zirve 2398

24 Aralık 2022 günü Burdur’un Gölhisar ilçesine bağlı Elmayurt köyü Belbaşı Mevkiinde kamp kurduk.

Belbaşı Mevkii
Belbaşı Mevkii
Belbaşı Mevkii

25 Aralık 2022 sabah saat 08:00’de faaliyetimize Denizli’den katılan arkadaşlarımız ile birlikte 6 kişi planlanan rotadan 2418 rakımlı Karkın zirvesine hareket ettik. Saat 12:00’de 900 metre irtifa yükselerek Karkın zirvesine ulaşmayı başardık. Karkın zirvede çok oyalanmadan sırt hattındaki diğer zirvelerin kenarından geçerek 2398 rakımlı Güntutan Dağının zirvesine saat 15:00’de ulaşarak ikinci Zirvemizi yaptık. Küçük bir atıştırma sonrası kamp alanımıza inişe geçerek saat 17:30’da faaliyetimizi sonlandırdık.

Yılın son faaliyetini başarı ile tamamlayan sporcularımızı tebrik eder, 2023 yılının bol zirveli dolu bir yıl olmasını temenni ederiz.

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/belbasi-karkin-zirve-guntutan-zirve-anemon-trekking-121872169 adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159834601589652 adresinden ulaşabilirsiniz.

KOZBEYLİ’DE DAĞ ÇİLEĞİ TOPLADIK

18 Aralık 2022 Pazar günü planlı faaliyetlerimizden Koz Çileği parkuru için Manisa’dan sabah saat 08:00’de Foça’nın Kozbeyli köyüne doğru yola çıktık. Kozbeyli köyüne gelip köy kahvelerinde kahvaltı yaptıktan sonra planlanan rotadan Şaphane Yangın Kulesine doğru yola çıktık. Şaphane Yangın Kulesine geldikten sonra Yenifoçaya hakim Fula Tepesine indik. Parkur boyunca taze taze Dağ Çileklerini toplayarak Kozbeyli köyüne dönerek bu güzel faaliyetimizi sonlandırdık. Toplamda 12 km mesafe kaydettik. Faaliyetimize katılan arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Bir sonraki anemontrekking.com faaliyetinde görüşmek üzere.

Bu faaliyetin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?id=6409470 adresinden ulaşabilir. Faaliyetin fotoğraf ve videolarına https://www.facebook.com/media/set/?vanity=onder.ergul.5&set=a.2710113889123359 adresinden erişebilirsiniz.

YUNT DAĞLARI SİYEKLİ BARAJINDAYDIK

Siyekli Barajı

11 Aralık Dünya Dağlar Gününde planlı faaliyetlerimizden Siyekli Barajı faaliyeti için Manisa’dan saat 08:00’de yola çıktık. Yunt Dağı Büyüksümbüller köyünde kahvaltı yaptıktan sonra Osmancalı köyüne geçtik. Buradan yürüyüşe başlayarak orman, mera ve göllerin kıyılarından geçerek Sağanak Yağış altında Siyekli Barajına geldik. Siyekli Barajının etrafından dolaşarak farklı bir rotadan Osmancalı köyüne ulaşarak 10 km mesafe kaydettik. 2.5 saat süren faaliyet sonrası çaylarımızı Büyüksümbüller köyünde içerek Manisa’ya döndük. Dünya Dağlar Günü kutlu olsun.

Faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/osmancali-siyekli-baraji-anemon-trekking-121056000 linkinden ulaşabilirsiniz.

Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10159805127154652 adresinden ulaşabilirsiniz.