Yazar

Author Archive by yavuz

Karura Forest Milli Parkı

26 Mayıs 2023 tarihinde planlı Kenya Turlarımızdan Karura Forest Doğa Parkında 6 km yürüyüş yaptık. Parkın içindeki Şelaleyi ziyaret ettik.

Faaliyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/…/nairobi-ulusal-parki-anemon… adresinden ulaşabilirsiniz.

On May 26, 2023, we hiked 6 km in Karura Forest Nature Park, one of our planned Kenya Tours. We visited the Waterfall inside the park.

You can access the track record of our activity at https://www.wikiloc.com/.../nairobi-ulusal-parki-anemon...

You can contact us on the whatsapp line +90 850 303 91 11 to participate in our activities and for international organizations.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

19 Mayıs 2023 Cuma günü saat 07:40’da Manisa Cumhuriyet Meydanında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için Anemon Trekking Spor Kulübü Sporcuları buluştu. Burada fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra araçla, Spil Dağı Milli Park yolu üzerinde 380 rakımlı Spil Tarzan Kafeye kadar gidildi. Son hazırlıklar yapıldıktan sonra Karakaya Terasları, Armutsuyu Çeşmesi istikametinden Spil Önduvar Klasik Rota Kaya Etabına girildi. Saat 12:00 civarında Spil Önduvar Zirveye ulaşıldı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için Bayrağımızı ve Atatürk posterlerini açtıktan sonra öğle yemeği yedik. Öğle yemeği yedikten sonra Atalanı mevkiisine indik. Burada küçük bir mola sonrası Geyik Pınarı Çeşmesi üstünden Merdivencik mevkiine indik. Merdivencik mevkiinden Çaybaşı kanyonuna inerek oradan DÜzdağar Çeşmesine ulaştık. DÜzdağar Çeşmesinde küçük bir mola verdikten sonra Oduncu Yoluna girdik. Oduncu Yolu içerisinden İsmet Ülkeli Kulübesine doğru yöneldik. İsmet Ülkeli Kulübesine ulaştıktan sonra İrfanamca Çeşmesine indik. İrfanamca Çeşmesinden Spil Milli Park yolundan başlangıç noktamız Spil Tarzan Kafeye geldikten sonra faaliyetimizi sonlandırdık. Toplam 16,5 km yürüyerek 1200 metre irtifa yükseldik. Daha sonra araçla Manisa Karaköy semtine indikten sonra son çaylarımızı içerek dağıldık. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Yeni bir anemontrekking.com etkinliğinde görüşmek dileğiyle

Bu faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160123636179652 linkinden ulaşabilirsiniz.

GÜNEY ŞELALESİ&BULDAN YAYLA GÖLÜ KAMPLI FAALİYETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

6 Mayıs 2023 sabah saat 07:30’da katılımcılarımız ile Manisa’dan yola çıkarak ilk önce Salihli’nin Sart köyüne geldik. Sart köyünde kahvaltı yaptıktan sonra Sart Harabelerinde dolaşarak Salihli’nin Kurşunlu Şelalesine doğru yola çıktık. Kurşunlu Şelalesinde yarım saat mola verdikten sonra Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Cindere Barajına dökülen Güney Şelalesine doğru yola çıktık. Güney Şelalesinin etrafında 3 km dolaştıktan sonra öğle yemeğimizi yiyerek Denizli’nin Buldan ilçesine geldik. Buldan ilçesinde kamp alışverişi yaptıktan sonra ilçenin 8 km uzağında 1200 rakımdaki Buldan Yayla Gölünde kampımızı kurduk.

7 Mayıs 2023 sabah saat 07:00’de sabah kahvaltımızı yapıp kampımızı topladıktan sonra planlanan rotadan Buldan Yayla Gölü etrafındaki tepelere doğru 10 km’lik bir doğa yürüyüşü yaptık. Bölgedeki ormanların içinde bulduğumuz Kuzugöbeği Mantarlarından topladık. Faaliyetimiz bittikten sonra Buldan ilçesine doğru yola çıktık. Buldan’da son çaylarımızı içtikten sonra dönüşe geçtik.

2 gün bir gece süren bu güzel faaliyetimizde ülkemizin farklı köşelerinde güzellikleri görmenin, yeni anılar biriktirmenin mutluluğunu yaşadık.

Faaliyetimize katılan arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Anemon Trekking etkinliklerini takip etmek ve katılmak için anemontrekking.com sitemize göz atabilirsiniz. Gerçekleştirilen faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set/?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160101534624652 adresinden ulaşabilirsiniz.

2023 YILININ İLK LALELERİNİ FOTOĞRAFLADIK

Manisa Lalesi Kültür Yürüyüşü için 30 Nisan 2023 Pazar günü saat 08:00’de Sultan Yaylasından başlayarak Direkli Yaylası istikametinden Karlık Dağına tırmandık. Oradan At Gölüne inerek rota boyunca birbirinden güzel bu yılın ilk açan Manisa Lalelerini fotoğrafladıktan sonra Turgutalp Yaylasına inerek 15 km mesafe kaydettik.

LİKYA YOLU BLOG ALBÜM HİKAYELERİ

LİKYA YOLU FETHİYE ETAPLARI

LİKYA YOLU KAŞ-ÜÇAĞIZ ETAPLARI

LİKYA YOLU ANTALYA ETAPLARI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMINI KUTLAMAK İÇİN MANİSA ŞEHİR MERKEZİNDEN SPİL ÖNDUVARA 1500 METRE TIRMANDIK

23 Nisan 2023 Pazar günü sabah saat 07:00’de Manisa Cumhuriyet Meydanından başlayarak Spil Önduvar Klasik Rotadan bayrak tepeye tırmanarak bayramın 103. yıldönümünü kutladık. Zirvede yemek molası verdikten sonra Geyikpınarı, Çaybaşı Kanyonu, Oduncuyolu, Manisa Kalesi rotasından Karaköy’e inerek faaliyetimizi sonlandırdık. 11 saat süren faaliyet boyunca toplam 1480 metre irtifa yükseldik. 20 km mesafe kaydettik. Bu zorlu faaliyeti tamamlayan arkadaşlarımızı kutluyoruz.

Gerçekleştirilen etkinliğin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/hiking-trails/manisa-spil-onduvar-manisa-anemon-trekking-132574490 adresinden ulaşabilirsiniz. Faaliyetin albüm hikayesine https://www.facebook.com/media/set?vanity=yavuzALNIAK&set=a.10160070874419652 adresinden ulaşabilirsiniz.

MAVİGÖLDEN KUZUGÖBEĞİ TEPESİNE TIRMANDIK

16 Nisan 2023 Pazar günü sabah saat 09:00’da Manisa Spil Dağı Mavigöl mevkiinden başlayarak yürüyüşümüze başladık. Mavigöl Vadisinden aşağıya doğru 200 metre irtifa kaydedip sallandıktan sonra 1100 rakımlı Kuzugöbeği Tepesine tırmanarak Kuzugöbeği toplayarak 1250 rakımdaki At Gölüne çıktık. At Gölü kıyısından geçerek orman içlerinden tekrar Mavigöl’e inerek faaliyetimizi sonlandırdık. Toplam 10 km mesafe kaydedip 600 metre irtifa yükseldiğimiz falaiyetimizin parkur kaydına https://www.wikiloc.com/…/mavigol-kuzugobegi-tepesi… adresinden ulaşarak kaldıysa Kuzugöbeği toplayabilirsiniz. Afiyet bal şeker olsun.

KUZUGÖBEĞİ KEŞİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bugün (9 Nisan 2023 Pazar) planlı faaliyetlerimizden Kuzugöbeği Keşif Doğa Yürüyüşü faaliyeti için Manisa’dan Büyüksümbüller köyüne doğru yola çıktık. Planlanan rotadan Beydere Barajına doğru dağ vadileri arasından yürüyerek ulaştık. Arazide Kuzugöbeği arayarak vakit geçirdik. Nasibimizde ne varsa toplayıp Mutlu mesut evimize döndük. Faaliyetimize katılan arkadaşlara teşekkür ederiz. Bir sonraki anemontrekking.com faaliyetinde görüşmek üzere

#kuzugöbeği #keşif #manisa #yuntdağları #beyderebarajı #büyüksümbüller

SPİL DAĞI KUZEY ETEKLERİNDE 20 KM KUZU TREKKİNG FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRDİK

8 Nisan 2023 Cumartesi günü sabah saat 07:30’de Karaköy Kırmızı köprüden başlayarak Haydar Deresi üzerinden Kuzugöbeği Şelalesine oradan Seyir Terasına, Seyir Terasından Oduncu Yoluna, Oduncu yolundan İsmet Ülkeli Kulübesine İsmet Ülkeli Kulübesinden Şekerci Dede Sırtlarından Manisa Alaybeye inerek toplamda 20 km mesafe kaydedip 2000 metreden fazla irtifa yükselip alçalarak BAKKAL’a girdiğimizde BİR KİLO SEKİZYÜZ GRAM Kuzugöbeği HASILATI elde ederek evlerimize dağıldık. Sizlerde bizimle böyle eğlenceli faaliyetlere katılmak isterseniz anemontrekking.com sitemizdeki whatsap/telegram guruplarına katılıp faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.

SÜTLÜCE VADİSİNDEN SEYİR TEPESİNE KUZUGÖBEĞİ MANTARI AVINDAYDIK

Kuzugöbeği Mantarı

Nisan ayını karşıladığımız şu günlerde 2 Nisan 2023 günü Manisa İki Lüleli Camii önünden başlayarak Haydar Deresinden Sütlüce Vadisine girerek güzel doğanın tadını ve Manisa şehir merkezinin manzarasını izleyerek kayaları tırmanmaya başladık. Sütlüce Vadisinin ihtişamlı doğası içinden yukarı tırmanırken bulduğumuz KUZUGÖBEĞİ MANTARLARINI toplayarak yükümüzü tuttuk. Seyir Tepesinden doyumsuz SPİL ÖNDUVAR manzarasını izledikten sonra Sultan Yaylasının yolunu tuttuk. Sultan Yaylasında çay molası verdikten sonra Karaköy’e inerek bu muhteşem faaliyetimizi sonlandırdık. Faaliyetlerimize katılmak için anemontrekking.com sitemizi takip edebilirsiniz.